Yabancı VAR hakemi devreye girdi Fenerbahçe penaltı kazandı!

Trendyol Süper Lig’in 32. haftasında Fatih Karagümrük ile Fenerbahçe, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaştı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu hafta başlayan yabancı VAR hakemi uygulaması dolayısıyla bu maçın VAR koltuğunda Portekiz Futbol Federasyonu’ndan Andre Narciso yer aldı. Narciso’ya, AVAR’da Mustafa İlker Coşkun, Murat Tuğberk Curbay ve Koray Gençerler eşlik etti.

FENERBAHÇE PENALTI KAZANDI

Fenerbahçe’nin 55. dakikada kazandığı penaltı öncesi Narciso, Tugay Kaan Numanoğlu’na pozisyonu izlemesini tavsiye etti.

ERMAN TOROĞLU: PENALTI KARARI DOĞRU

Pozisyonu yorumlayan eski hakem Erman Toroğlu, “Osayi Samuel’e doğru soldan gelen rakip oyuncu yetişemiyor, topa da vurmuyor ve sağ baldırı ile Osayi’nin sol tarafına darbeyi vurup penaltı yapıyor.” dedi.

FENERBAHÇE’NİN PENALTISI İPTAL EDİLDİ

Portekizli hakem, sarı-lacivertlilerin 87. dakikada kazandığı penaltıda da izleme tavsiyesinde bulundu. Tugay Kaan Numanoğlu kenara gelerek pozisyonu izledi ve penaltı kararını iptal etti.

ERMAN TOROĞLU: İPTAL DOĞRU

Erman Toroğlu, Fenerbahçe’nin iptal edilen penaltısı için ise, “Penaltıyla uzaktan yakından alakası yok.” dedi.

ERMAN TOROĞLU: NET KIRMIZI KART

Fatih Karagümrük forması giyen Ryan Mendes’e gösterilen kırmızı kart için konuşan Erman Toroğlu, “Mendes’in yaptığı iş, iş değil. Karar doğru, pozisyon net kırmızı kart!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir