İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Nevşehir’de

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ” Hakkı yenmiş Nevşehirlinin hakkını koruduğu için görevinden alınan Rasim Arı’yı yeniden seçtikleri için Nevşehirlilerin karşısında şükranla, izzetle eğiliyorum.” dedi.

 Akşener, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde partisinden Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı’yı ziyaret etti.

Arı, kendisini tebrik eden Akşener’e ziyaretin anısına yöresel el sanatları ürünü çeşitli hediyeler ile mazbata örneğini verdi.

Daha sonra Belediye Caddesi’nde düzenlenen iftar programına katılan Akşener, Arı’ya oylarıyla destek veren Nevşehir halkına teşekkür etti.

Arı’nın belediyeyi yaklaşık 500 milyon liralık borçla devraldığını belirten Akşener, görevinde başarı diledi.

Akşener, şöyle konuştu:

“Bana göre İslam’ın, bana göre Müslümanların en dikkat etmesi gereken iki konu var. Bana göre belki dinin temeli. Birisi merhamet, vicdan, bir diğeri kul hakkı.

Şimdi Rasim Arı, sizin tarafınızdan seçildi. Sonra birilerinin istediklerini yerine getirmediği için, sizin vergilerinizle Nevşehir Belediyesi’nde oluşan o paranın yani bütçenin hak dışı kullanılmaması için, birilerine peşkeş çekilmemesi için aşırı dikkat etti.

Sonuç itibariyle bu işten nemalananların sinirini bozdu ve görevden alındı. İşin özü ve özeti bu. Sordum biraz evvel. Ne kadar para ve borç bırakmıştın dedim. Rasim Başkan, doğru mu hatırlıyorum? 50 milyon lira borç, 1,7 milyon dolar kasada para bıraktığını söyledi. Şimdi 500 milyona yakın Nevşehir Belediyesi’nin borcu var.

Şimdi esas mesele bu, asıl ölçü bu. Bunlar sizin paralarınız. Nevşehir’e hizmet etmek, Nevşehirli yaşlıların elinden tutmak, Nevşehirli genç umudunu ayağa kaldırmak, Nevşehirli yaşlı kadın ve erkeklerin o gece tenceresi kaynamıyorsa o eve bir tencere yemeğin gitmesini sağlamak belediye başkanlarının görevi. Onun için de parayı yani sizin, hepimizin vergileriyle oluşan o bütçeyi beytülmal görüp el uzatmamaktır. Onun için de görevden 21 ay sonra görevden alındığında 1,7 milyon dolar nakit parayı kasada bırakır, 50 milyon lira da borç bırakır. Bugün ise 500 milyon lira borçla bulur. Sorun şu; bütün seçimler yıllardır din, iman üzerinden yürüdü. Ama asıl mesele kul hakkına ne kadar siyasetçiler riayet etti sorusu hiç sorulmadı.

Ben bugün Rasim Arı’nın şahsında Nevşehirlilerin karşısında şükranla, izzetle eğiliyorum. Niye biliyor musunuz? Allah her birinizden razı olsun. Niye biliyor musunuz? Siz hakkı yenmiş Nevşehirlinin hakkını koruduğu için görevinden alınan bir kardeşimiz, Allah beni vesile kıldı onu tekrar aday göstermeye, benim arkadaşlarımı vesile kıldı onu tekrar aday göstermeye ama siz seçtiniz. Her birinizin karşısında saygıyla, muhabbetle eğiliyoruz. Bugün, benim Türkiye’nin geleceğine dair umudum arttı. Bugün, benim Türkiye’nin sonrasına yönelik umudum arttı.

Yani ne demek istiyorum? Hepimiz dürüstlük nutukları atıp, dürüst olduğuna kefalet koyup, seçilmesine vesile olduğumuz kişilerin daha sonra kocaman bir hırsız olduğunu anladığımızda çektiğimiz acıları anlatmam mümkün değil. Mesela ben çok üzgünüm. Ama aldığımız oy oranı ya da kazandığımız yerlerin azlığı veya çokluğu üzerinden değil. O sizin, milletimizin bize verdiği bir mesaj.

O mesajı alır, düşünür, gereğini yani, o mesajın bize verdiği şöyle çalışın, böyle deyin, böyle konuşun, şunu şöyle yapın mesajını alır değerlendirir, elbette ki onun ortaya koyduğu yol haritasına uyarız. Ama, bugün buradan tahmin edemeyeceğiniz bir mutluluk yaşıyorum. Çünkü bir hakkın iadesi var.

Şimdi fazla nutuk atmayacağım kardeşim. Rasim, dün olduğu gibi oğlum bugün de çalmayacaksın, çaldırmayacaksın. Seni Nevşehirliler seçti, onlardır sahibin. Tabii önce Allah sonra Nevşehirliler. Ama beni ve arkadaşlarımı vesile kıldı. Dolayısıyla senin için Allah’ın karşısında ben sorumluyum. Vebalim var. Dolayısıyla çalmayacaksın, çaldırmayacaksın, haksızlık yapmayacaksın ve kul hakkına girmeyeceksin.”

Belediye Başkanı Rasim Arı da programda selamlama ve teşekkür konuşması yaptı.
Programa, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural da katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir