Avukat Belen Coşğun’un Katiline Ağırlaştırılmış müebbet

Ankara’nın Çankaya ilçesinde yaşanan olayda KADES’e bir rezidanstan gelen çağrı üzerine olay yerine polis ekibi gönderildi. Bu sırada söz konusu adresten 112’yi telefonla arayan bir erkek, kız arkadaşının silahla intihar ettiğini bildirdi.

KALDIRILDIĞI HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Olay yerine gönderilen polis ekibi, 24 yaşındaki Belen Nesil Coşğun’u asansör kapısı önünde yerde hareketsiz yatarken buldu. Ankara Barosuna kayıtlı Avukat Coşğun’un göğüs bölgesinin sol altından silahla vurulduğu tespit edilirken, olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kadına kalp masajı uyguladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Coşğun, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

SİLAH YORGANIN ARASINDA BULUNDU

İhbarın geldiği evde yapılan incelemelerde, yatak odasında kan izleri tespit edilirken, cinayette kullanılan silah ise yorganın arasında bulundu.

‘İNTİHAR’ OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞTİ

Polis ekipleri, yaşamını yitiren Coşğun’un erkek arkadaşı Muhammet B.’yi gözaltına aldı. Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlının, ifadesinde olayın intihar olduğunu iddia ettiği öğrenildi. Yaklaşık bir aydır söz konusu evde kaldıklarını belirten Muhammet B.’nin, banyoda bulunduğu sırada odadan silah sesi geldiğini, yatakta yaralı gördüğü kız arkadaşını kucağına alıp asansörün önüne kadar getirdiğini ve 112 ekiplerine haber verdiğini söylediği aktarıldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI ALDI

Sanık Balcı “kadına karşı kasten öldürme” suçundan tutuklanmıştı. Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Balcı, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Balcı ise esasa ilişkin savunmasında önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, olayın intihar olduğunu savundu.

Balcı, şunları söyledi:

“Belen’le ayrılıp barışıyorduk. Kıskançlıktan öldürdüğüm iddia ediliyor, kıskançlıktan öldürmüş olsam şimdiye kadar öldürürdüm. Dekolte giyerdi, kick boksa gitti, tangoya gitti, hocaları erkekti. Hiçbir şey demedim parasını ben verdim. Ben sevgiye aç bir insan değilim. Yapmış olsam sizden zerre takdiri indirim istemem bile, emin olun.”

Sanık avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürerek, beraat talebinde bulundu.

Beyanların ardından hükmü açıklayan mahkeme heyeti, sanık Balcı’yı “kadına karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılışmış müebbet ve “ruhsatsız silah bulundurma ve taşıma” suçundan 1 yıl hapis cezası ile 30 bin lira adli para cezasına çarptırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir